šeštadienis, sausio 17, 2009

like drinking poison, like eating glass


* * * * * * * * * *

močiutė pasakojo, kaip dvylikos metų pasivogė sesers šilkines kojines ir jautėsi Didelė Didelė ir su bachūru pašonėje. tada klausėme karlsono, kuris gyvena ant stogo, bei visocko. senelis įdėjo obuolienės su apelsinais.

paprastutis tartas su uogiene

110 g kambario temperatūros sviesto
1/3 st. cukraus
1 kiaušinis
1 trynys
truputis migdolų ekstrakto
230 g miltų
geras žiupsnis druskos
2 a.š. kepimo miltelių
uogienės-marmelado (netinka skysta, reikia tirštos tirštos - kaip mano močiutės obuolienė su apelsinais.)
cukraus (geriausiai tinka stambus - turbinaro ir pan.)

gerai išplakame sviestą su cukrumi. įmaišome trynį, kiaušinį ir ekstraktą. atskirai sumaišome miltus, kepimo miltelius ir druską. palaipsniui supilame juos į sviestą - maišyti reikia tik kol viskas susimaišys. tiesa, aš dar truputį paminkiau, kai niekas nematė.
2/3 tešlos išplojame į diską, o kitą trečdalį suvoliojame į 5 cm skersmes ritinėlį. abu įvyniojame į plėvelę ir leidžiame pailsėti šaldytuve: geriausiai būtų palikti tešlą kokioms 3 valandoms, bet sykį skubėdama tik pusvalandžiui įkišau kameron - blogai nebuvo.
įkaitiname orkaitę -- 180 laipsnių.
išėmę iš šaldytuvo, leidžiame tešlai šiek tiek atšilti ir įklojame jos diską į 22-24 cm formą; suformuojame kraštus. sukrauname uogienę. tešlos ritinėlį supjaustome skridinėliais ir išdėliojame ant viršaus. apibarstome cukrumi.
kepame 20-25 minutes.

gardus ir šiltas, ir šaltas; kitaip nei dauguma tartų, šis skanus ir kitądien.nugvelbiau iš david lebovitz. ir šiek tiek perdariau.

13 komentarų:

Egle rašė...

Saldomanė tu :)
Ta uogienė obuolių su apelsinais tai viliojančiai skamba. O pyragas atrodo toks trapus, "smėlinis". va tokius tai mėgstu.

Vilma rašė...

Kokio dydžio gaunasi pyragas? Pramušė mano poreikis saldumynams ir pyragaitis su 1 kiaušiniu pasirodė labai mažas... :-P

rusvaplaukė rašė...

Egle, na man šita tešla nebuvo PatiPačiausiaSmėliškiausia, bet visai nebloga :) tirpstanti burnoj ir trapi trapi. o uogienė-obuolienė tikrai gardi. nustebau, kad seneliai tokių darė - ne dėl to, kad gardi (visos jų gardžios.. ,)), o todėl kad tokia neįprastoka. per porą savaičių dviejų 0,7-litriukų neliko.

Vilma, aš dariau 24 cm formoje nuimamais kraštais :)

rūtuliukas rašė...

ojojoj :) mano mėgstamiausio tipo pyragas. Puikumėlis.


Patinka šita daina? :)

Vilma rašė...

Aišku, supratau... :D Labai mėgstu tokius pyragus, bet mano draugas tokių visai nevalgo - tipo per sausa jam ir nors tu ką... Jei kepsiu, tai nešiu į darbą kolegoms - jiems viskas patinka. :-)

rusvaplaukė rašė...

rūt, aaaa, išaiškinai pavadinimų paslaptis ,D
na, pastaruoju metu blok parčių daug klausau. esti tokių dainų, kurios man labiau patinka, bet ir like eating glass visai nieko.

vilma, maniškiams pyragas jei per sausas, tai dar užsitėškia uogienės. arba grietinėlės kokios prisiplaka, ledųųųų (taip taip, pats tas žiemai.)!
mūsų šeimoje liekanėlės, jei jų iš ryto dar būna, irgi darban keliauja. bendradarbiai kažkaip neprieštarauja.

blogas.lt/foodday rašė...

Atrodo tikrai gerai :)
Mano pagyrimai ;)

rusvaplaukė rašė...

Nolita, ačiū :)

rūtuliukas rašė...

oj, kokia aš bloga :) visas paslaptis atskleidžiu, siaubas :))

Puiki jų muzika. Smagūs tavo kepiniai. Ar gali būti dar geresnis derinys? :)

rusvaplaukė rašė...

o, rūūt, labai miela girdėti :)
o bloc party. na, aš juos tik prieš kokį mėnesį du atradau, todėl begaliniai džiaugiuosi, kad tik poros albumų atklausiau. a weekend in the city liko _nepradėtas dar. valio!

rūtuliukas rašė...

tikėkimės, bus paklausytas. Ir išgirstas :)

o šiaip.. tu gamindama klausais kokios muzikos?

rusvaplaukė rašė...

Rūt, labai retai - mat visas muzikas nustelbia mikseriai, blenderiai ir kitokie organizmai. tačiau minkydama mielinę tešlą visada žiūriu serialus - ir vienas, ir kitas po dvidešimtį minučių užima.

o tu gi klausai? man baisu, kad užsiklausiusi kokį pirštą nuspjausiu. nes jau buvo taip, kai apie van gogo nupjautas ausis galvojau, - tik čiūžt, ir paplūsta pjaustymo lentelė kraujais.

rūtuliukas rašė...

na, dabar gamindama klausausi tylos ir, kaip tu sakai, tų organizmų burzgimo..

o apie nupjautas ausis ir įpjautus pirštus geriau nekalbam. Nereikia.